О подаче приложения ВП

Сообщений: 30
Зарегистрирован: 20 май 2012, 17:34

О подаче приложения ВП

Сообщение Вячеслав Вареня » 25 июн 2012, 12:23

Питання: Чи необхідно подавати додатки з уточнюючими показниками до додатка ВП до Податкової декларації з податку на прибуток? Якщо так, то який вид звітності вказується в цих додатках?


Відповідь: Податкова декларація з податку на прибуток підприємства (далі – Декларація), що затверджена наказом ДПА України від 28.02.11 №1213, може подаватись платником податку як звітна, так і як уточнююча (відповідні відмітки "звітна" або "звітна нова" здійснюються у рядку 1 заголовної частини Декларації).

Якщо виправлення проводиться в уточнюючій Декларації, то додаток ВП "Розрахунок податкових зобов’язань за період, у якому виявлено помилку(ки)" (далі-Додаток ВП) не заповнюється. Правильні значення доходів, витрат, об’єкта оподаткування, податку на прибуток зазначаються у відповідних рядках такої Декларації.

У випадку виправлення помилок здійснюється у звітній (звітній новій) Декларації, то правильні показники за податковий період, який уточнюється, відображаються у Додатку ВП.

Якщо виправлення помилок здійснюється за декілька періодів, то Додаток ВП заповнюється для кожного періоду окремо.

Відповідно до п. 138.11 ст. 138 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями, далі – Податковий кодекс) суми витрат, не враховані в минулих податкових періодах у зв'язку з допущенням помилок та виявлені у звітному податковому періоді в розрахунку податкового зобов'язання, відображаються у складі інших витрат, а ті, які здійснені у звітному податковому році, - у складі витрат відповідної групи (собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, загальновиробничих витрат, адміністративних витрат тощо).

Враховуючи викладене, оскільки згідно з п.138.11 ст.138 Податкового кодексу суми витрат, не враховані в минулих податкових періодах у зв'язку з допущенням помилок та виявлені у звітному податковому періоді, мають бути відображені у складі інших витрат або у складі витрат відповідної групи, то до Додатка ВП необхідно заповнити відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

При цьому, у заголовній частині Додатка ВП та відповідних додатків до нього зазначається звітний період, який уточнюється, та проставляється позначка "звітна" або "звітна нова".

У разі, якщо окремі рядки графи 2 Додатка ВП у відповідних рядках, до яких повинні додаватися додатки, містять прочерки, то відповідно додатки до таких рядків Додатка ВП платником податку не додаються.

Вернуться в Налог на прибыль

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0