Витрати після 31.03.11

Сообщений: 6
Зарегистрирован: 20 июл 2011, 00:00

Витрати після 31.03.11

Сообщение Guli » 29 июл 2011, 12:05

Добрий день! Допоможіть в слідуючій ситуації:
У березні отримали товар, який віднесли до валових витрат, він був частково оплачний (цю суму віднесли до валових доходів) , але відвантаження та повна оплата товара була здійснена у квітні 2011р.
Значить у квітні дохід-це сума доплати за товар ?
Витрати ?

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Витрати після 31.03.11

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 29 июл 2011, 16:56

Вопрос достаточно спорный. Скорее всего налоговая вам порекомендует признать доход на сумму доплаты и расходы пропорционально признанной сумме дохода. Хотя, насколько я помню, нигде это в Кодексе не регламентировано.
_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Сообщений: 84
Зарегистрирован: 28 окт 2010, 00:00

Re: Витрати після 31.03.11

Сообщение Юрий » 31 июл 2011, 12:30

Так, дохід у квітні це різниця між вартістю відвантаженого товару та сумою отриманої передоплати у березні.
Що стосується витрат, то вони у квітні будуть дорівнювати собівартості відвантаженого товару. Ця обставина в нині чинній редакції Кодексу дійсно прописана погано, але податківці, слід віддати їм належне, мають нормальну точку зору.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 22.04.2011 р. N 7788/6/15-0216


Державна податкова адміністрація України розглянула лист стосовно визнання витрат, що формують собівартість реалізованого товару, у випадку отримання передоплати (авансу) до набрання чинності розділом III "Податок на прибуток підприємств" Податкового кодексу України і повідомляє таке.
Після (01.04.2011 р.) набрання чинності розділом III "Податок на прибуток підприємств" Податкового кодексу України (далі - Кодекс) витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг (п. 138.4 ст. 138 Кодексу).
Відповідно до п. 137.1 ст. 137 Кодексу дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар.
Тим самим, за нормами Кодексу витрати, що формують собівартість реалізованого товару, пов'язуються з доходами від реалізації цього товару в момент переходу права власності покупцеві.
Однак у випадку якщо підприємство отримало передоплату (аванс) до 01.04.2011 р., платник повинен був включити суму такої передоплати до складу валових доходів за датою отримання коштів згідно із нормами пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 та пп. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
В момент переходу права власності на товар покупцеві (після 01.04.2011 р.) продавець товару не здійснює повторне визнання доходів вже за правилами Кодексу, оскільки пунктом 7 підрозділу 4 розділу XX Кодексу дохід не визначається щодо товарів (результатів робіт, послуг), відвантажених (наданих) після дати набрання чинності розділом III цього Кодексу в частині вартості таких товарів (результатів робіт, послуг), оплаченої у вигляді авансів (передоплати) до такої дати, у тому числі в період перебування на спрощеній системі оподаткування.
Одночасно витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, визнаються витратами того звітного періоду, в якому відбувся перехід права власності на товар покупцеві.
При цьому витрати, понесені до 01.04.2011 р., враховуються у складі собівартості реалізованих товарів після цієї дати лише в частині балансової вартості запасів, що відображена в обліку відповідно до п. 5.9 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Заступник Голови Комісії з проведення реорганізації ДПА України,
заступник Голови ДПА України
О. Любченко

У нещодавно прийнятих змінах до Кодексу (ще не підписані і неопубліковані) розділ “Перехідні положення” доповнено п. 26 такого змісту:
26. Балансова вартість товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі – запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції станом на кінець звітного податкового періоду, що передував даті набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу, визнається витратами в порядку, передбаченому розділом ІІІ цього Кодексу”.
Так що витрати є і вони дорівнюють повній собівартості відвантаженого товару, а не пропорційно сумі визнаного доходу.

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Витрати після 31.03.11

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 31 июл 2011, 12:41

Юрий, возможно будет именно так, как вы говорите. Но пока не совсем так.
Да есть это письмо. Но что такое письмо? Кроме него есть ЕБНЗ и в ней есть абсолютно противополжная точка зрения ГНАУ.
_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Вернуться в Бухгалтерия

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1