Допоможіть в питанні по філії

Сообщений: 6
Зарегистрирован: 20 июл 2011, 00:00

Допоможіть в питанні по філії

Сообщение Guli » 26 окт 2011, 17:45

Виникла слідуюча ситуація: ми -юридична особа займаємося торгівлею, два роки тому відкрили в іншому місті виставковий майданчик з нашим товаром, на якому працюють працівники офіційно оформлені, здійснюються різного роду витрати(оренда, електроен., охорона та ін.), які ставлять на витрати, але я думаю, що в момент відкриття цього майданчика потрібно було його оформляти як філію????? А якщо ми цього не зробили чи можна зараз зробити якийсь наказ заднім числом по цьому майданчику, щоб можна було якесь підтвердження того,щомаемо право відносити до витрат витрати по його утриманню?? Чи можливо якийсь інший варіант???

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Допоможіть в питанні по філії

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 27 окт 2011, 16:25

Загальне визначення відокремленого підрозділу наведено у ст. 1 Закону України від 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", із змінами (далі - Закон N 755). Відповідно до ст. 1 Закону N 755 відокремлений підрозділ юридичної особи - це філія, інший підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням та виробляє продукцію, виконує роботи або операції, надає послуги від імені юридичної особи, або представництво, що здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.

Згідно із пп. 14.1.30 п. 14.1 ст. 14 р. I Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI визначено, що відокремлені підрозділи застосовуються у значенні, визначеному ЦКУ.

У ст. 95 Цивільного кодексу України дано визначення окремих найбільш поширених форм відокремлених підрозділів. Філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Філії, представництва та інші відокремлені підрозділи не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Відомості про філії, представництва та інші відокремлені підрозділи юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру у порядку визначеному ст. 28 Закону N 755.

Зверніть увагу на ст.55 Господарського кодексу України:
2. Суб'єктами господарювання є:

1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;
...
5. Суб'єкти господарювання, зазначені у пункті першому частини другої цієї статті, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.


Схожа норма міститься у ч. 4 ст. 64 ГКУ:
4. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.


Створення філії - це право юридичної особи, а не обов`язок.



_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Сообщений: 6
Зарегистрирован: 20 июл 2011, 00:00

Re: Допоможіть в питанні по філії

Сообщение Guli » 27 окт 2011, 18:37

Так в нашому випадку, так як цей підрозділ ніяк не оформлений, не був зареєстрований в єдиному реєстрі, яким документов оформити його наявність, щоб можна було спокійно відности до витрати його утримання???

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Допоможіть в питанні по філії

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 27 окт 2011, 20:57

А що вам зараз заважає визнавати витрати?
_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Сообщений: 6
Зарегистрирован: 20 июл 2011, 00:00

Re: Допоможіть в питанні по філії

Сообщение Guli » 28 окт 2011, 09:25

Просто хочу перестрахуватися, щоб при перевірці у податкової не виникло питання на якій підставі ми ці витрати враховуємо?? Може я даремно напрягаюсь ... Для того і звернулась до Вас з цим питанням

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Допоможіть в питанні по філії

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 28 окт 2011, 10:29

Головне, щоб ваші витрати мали зв`язок з вашою господарською діяльністю. Один з моїх клієнті вже багато років має власний ринок у іншій області. І нічого, все нормально. Питання про створення філії виникало, але було прийнято рішення її не створювати.
_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Вернуться в Бухгалтерия

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3