Кто несет ответственность за ведение бухгалтерского учета

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Кто несет ответственность за ведение бухгалтерского учета

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 28 ноя 2011, 10:23

Хто несе відповідальність за ведення бухгалтерського обліку на підприємстві та є посадовими особами юридичної особи: голова правління, директор (заступник), генеральний директор, головний бухгалтер?

Відповідь. Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.

Головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства, забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності.

Визначення посадової особи органів управління товариства наведено у ст.23 Закону України від19 вересня 1991 року N 1576-XII "Про господарські товариства" із змінами та доповненнями, а також у ст. 2 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII "Про державну службу" із змінами та доповненнями. Відповідно до ст. 163-2,164-2, 164-4, 165-1 та 186-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. №8073-Х із змінами та доповненнями, до посадових осіб, виходячи з узагальненої практики органів, що розглядають справи про адміністративні правопорушення, належать службовці підприємств, установ і організацій, які мають право здійснювати в межах своєї компетенції владні організаційно-розпорядчі дії, що мають юридично значимі наслідки (наприклад, давати обов'язкові вказівки, розпоряджатися кредитами, наймати і звільняти працівників, вживати заходи заохочення і дисциплінарного впливу).

Враховуючи вищевикладене, керівники підприємства (голова правління, президент, генеральний директор, директор, заступник директора, головний бухгалтер) незалежно від форм власності підприємств є посадовими особами.

ДПІ у Святошинському районі м. Києва

_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Вернуться в Бухгалтерия

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1