покупка программы 1С

Re: покупка программы 1С

Сообщение Юрий » 12 мар 2012, 14:43

Вячеслав ВАРЕНЯ пишет:Продать можно все, но в случае продажи копии картины, мы продаем подделку.

Извините, но копия это не подделка! Подделкой это называется в том случае, если копию выдают за оригинал.
Вячеслав ВАРЕНЯ пишет:
Люба П пишет:
Перепрошую, але я вела до того що картина - це актив просто. Звісно матеріальний.
З пов.

Але схоже, Юрій вважає навпаки

З чого Ви це взяли? Картина, безперечно, це матеріальний. Актив.

Я веду мову про інше.
В авторському праві є таке поняття – примірник твору. Під цим розуміють “копію твору, виконану в будь якій матеріальній формі” (здається так, цитую по пам’яті). А тому копія картини є примірником художнього твору, копія скульптури є примірником твору образотворчого мистецтва, книга є примірником літературного твору, а копія програми є примірником програми. А програма, в свою чергу, розглядається як твір і до неї і її примірників застосовуються всі положення законодавства про авторські права як і до інших видів творів.
З точки зору авторського права придбання копій картини, скульптури, книги є придбанням примірників твору. І ці копії (примірники) ми визнаємо активом (матеріальним активом - я так розумію, що проти цього Ви не заперечуєте).
Придбання копії (примірника) програми з точки зору авторського права абсолютно нічим не відрізняється від придбання копій (примірників) вищезазначених творів. А тому мені незрозуміло, чому Ви заперечуєте проти визнання копії (примірника) програми активом.
Питання стосовно того, який це буде актив – матеріальний чи нематеріальний, - це вже наступне питання. Шановна Люба П, наприклад, вважає, що це буде матеріальний актив. Це теж можливий, але, з моєї точки зору, не найкращий варіант. Кращим, у даному випадку, буде визнання примірника програми нематеріальним активом.

P.S. Шановний Вячеслав, мені здається, що Ви знаходитесь під впливом російського законодавства. В Росії дійсно згідно з їхнім ПБУ-14 нематеріальними активами визнаються лише авторські права (і ще деякі речі, які до нашої теми відношення не мають).

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 12 мар 2012, 15:35

Добрий день, Юрію! Радий вас знову бачити на моєму форумі.
Я б не сказав, що я знаходжуся під впливом законодавства РФ.
Я просто думаю, що в разі передачі примірника право на саму програму не передається.
Якщо примірники правомірно опублікованого твору законним чином введені у цивільний обіг шляхом їх першого продажу в Україні, то допускається їх повторне введення в обіг шляхом продажу, дарування тощо без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) і без виплати авторської винагороди...

Думаю, Люба правильно підмітила, що у такому випадку, що до примірника програми права атора вичерпані. Я розумію слово "вичерпані" таким чином, що права на програму просто не передавалися і слід розрізняти програму та примірник. Закон не передбачає такого авторського права як право на примірник твору, тому певно і вказує на те, що і без виплати авторської винагороди.

Покупець контролює (має весь комплекс прав) на носій (диск) на якому записаний примірник. Тобто, якщо хочеться визнати актив, то можливо матеріальний.

Хоча, я все таки залишаюся поки що при свої думці, що це як максимум витрати майбутніх періодів.

Сообщение Юрий » 12 мар 2012, 16:46

Вячеслав ВАРЕНЯ пишет:Я просто думаю, що в разі передачі примірника право на саму програму не передається.

Я теж так вважаю! Цілком згоден!
При цьому, про всяк випадок, роблю застереження, що в даному контексті під правом на програму я розумію виключні майнові права на програму як об’єкт права інтелектуальної власності.
Вячеслав ВАРЕНЯ пишет:Покупець контролює (має весь комплекс прав) на носій (диск) на якому записаний примірник. Тобто, якщо хочеться визнати актив, то можливо матеріальний.

В тому і полягає специфіка таких речей, що носій (диск чи щось інше) є річчю несуттєвою. Тут, на мій погляд, правильніше все таки говорити, що покупець контролює (має весь комплекс прав) саме на копію программи (“нематеріальну річ” ). А придбати (отримати) він її може по різному. Може на диску, а може отримати через Інтернет. Копію програми, отриману на диску, можна встановити на комп’ютер, а диск викинути. Що залишилось від матеріального? Нічого! Залишилось лише нематеріальне!
Якщо Ви придбаваєте копію програми на диску, то Ви придбаваєте товар (оформляєте це як придбання товару). А якщо Ви придбаваєте копію програми з пересиланням через Інтернет, то Ви придбаєте послугу (оформляєте це як придбання послуги). Але і в одному і в іншому випадку Ви придбаваєте одне і те ж – копію програми, тобто “дещо”, що не має матеріального втілення. І прибутковувати це “дещо” як матеріальний актив, на мій погляд, якось не зовсім…

Сообщение Юрий » 12 мар 2012, 17:10

Люба П пишет:А якщо за результатами тестування виявиться, що ми маємо клієнта і можемо продати цю 1С (http://tqm.com.ua/?q=node/1115 ) ? Нехай за пів вартості. Звідки впевненість про повне знецінення?
З пов.

Шановна Люба, тут мова йде не про продаж програми (копії програми)!
Згідно з законодавством про авторські права примірник (копію) програми можна не тільки продавати, але і здавати в майновий найм, тобто оренду. І у даному випадку мова йде саме про оренду!
Примірник програми знаходився у одного орендаря (користувача), а тепер він у нього забирається та передається іншому орендарю. При цьому старий орендар втрачає права користування цим примірником програми, а новий їх, відповідно, отримує.
Самі документи на передачу я не переглядав, але по суті все робиться правильно.

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 12 мар 2012, 17:45

Якщо ви розділяєте такі поняття як примірник і безпосередньо программа, то скажіть, чи передбачає закон авторське право на примірник?

Сообщение Юрий » 12 мар 2012, 23:32

Вячеслав ВАРЕНЯ пишет:Якщо ви розділяєте такі поняття як примірник і безпосередньо программа, то скажіть, чи передбачає закон авторське право на примірник?

А що Ви вкладаєте в поняття “безпосередньо программа”? Я, чесно кажучи, не розумію, що це таке.
Є таке поняття “оригінал твору”. Що таке оригінал картини, зрозуміло. Що таке оригінал літературного твору зрозуміти вже важче. Можливо, це рукопис автора. А ось що таке оригінал музичного твору чи оригінал програми зрозуміти вже неможливо.
Але у будь-якому разі авторське право не розповсюджується ні на оригінал ні на примірник твору. Власник як оригіналу, так і примірнику твору можут вільно ними розпоряджатися – продавати, сдавати в майновий найм, тощо. Такі дії не порушують авторські права. А ось копіювати твір вони вже не можуть! Надання права копіювання (тиражування) це виключне (монопольне) право правовласника.

Давайте будемо розрізняти програму як твір, як об’єкт інтелектуальної власності (об’єкт авторського права), як сукупність прав (особистих та майнових) на твір, і програму як примірник твору. На примірник програми авторське право не розповсюджується, на примірник програми розповсюджується речове право. В той же час, використовуючи примірник його власник повинен не допускати дій, які кваліфікуюься як порушення авторського права. Про це пишуть на коробках з дисками програм, таке зобов'язання вимагають при вільному доступі до програм (т.зв. ліцензійна угода, угода про приєднання), про це нагадують на книгах (примірниках літературного твору) деяких видавництв.

Сообщение Люба П » 14 мар 2012, 22:57

Юрий пишет:
Люба П пишет:А якщо за результатами тестування виявиться, що ми маємо клієнта і можемо продати цю 1С (http://tqm.com.ua/?q=node/1115 ) ? Нехай за пів вартості. Звідки впевненість про повне знецінення?
З пов.

Шановна Люба, тут мова йде не про продаж програми (копії програми)!
Згідно з законодавством про авторські права примірник (копію) програми можна не тільки продавати, але і здавати в майновий найм, тобто оренду. І у даному випадку мова йде саме про оренду!
Примірник програми знаходився у одного орендаря (користувача), а тепер він у нього забирається та передається іншому орендарю. При цьому старий орендар втрачає права користування цим примірником програми, а новий їх, відповідно, отримує.
Самі документи на передачу я не переглядав, але по суті все робиться правильно.

Шановний (не люблю цього слова) пане Юрію!
Оренду програмного забезпечення допускаю. Але не у випадку з 1С, а у випадку надання доступу до програми по інтернету (ви згадували про це) і на визначений строк. Я, як бухгалтер в першу чергу будую свою думку на первинних документах. Як я можу класифікувати оренду, якщо у мене договір купівлі-продажу безстроковий? До того ж отримання програми (примірника) підтверджується звичайною товарною накладною.
З повагою.

Пред.

Вернуться в Бухгалтерия