аренда и налоги

Сообщений: 9
Зарегистрирован: 14 фев 2011, 01:00

аренда и налоги

Сообщение Та » 14 фев 2011, 12:07

Добрый день!
У меня такая проблема: я-ЧПЕН ,сдаю нежилое помещение в аренду юр.лицу.Понятно,что с 01.04.11 я им как ЧПЕН невыгодна.И мне,для продолжения наших взаимоотношений,предлагают стать просто физ.лицом . Но! я так понимаю,что арендная плата ,в сумме меньше 15 мин.з/п , попадает под единый соц.взнос.Правильно?
и еще...кто платить НДФЛ? я ,как физ.лицо, или арендатор?

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: аренда и налоги

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 14 фев 2011, 18:05

170.1.1. Налоговым агентом налогоплательщика-арендодателя относительно его дохода от предоставления в аренду земельного участка сельскохозяйственного назначения, земельной доли (пая), имущественного пая является арендатор.

170.1.2. Налоговым агентом налогоплательщика-арендодателя во время начисления дохода от предоставления в аренду других объектов недвижимости, чем указанные в подпункте 170.1.1 настоящего пункта (включая земельный участок, находящийся под такой недвижимостью, или приусадебный участок), является арендатор.

Не забудьте, что ставка НДФЛ, на сумму превышающую 10 мин. зарплат - 17%.

Можете воспользоваться примером расчета НДФЛ при аренде недвижимости.

В отношении ЕСВ - ЕСВ начисляется в пределах максимального размера базы начисления (15 не облагаемых налогом минимумов).

Сообщений: 9
Зарегистрирован: 14 фев 2011, 01:00

Re: аренда и налоги

Сообщение Та » 15 фев 2011, 11:13

спасибо,
соц.взнос будет?
я тут столкнулась с тем,что многие считают аренду не услугой и поэтому считают,что ЕСВ с аренды не будет.
Хотя я с этим не согласна.
а соц.взнос платит тоже арендатор?

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: аренда и налоги

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 15 фев 2011, 11:34

Нет, социальный взнос платит физическое лицо - арендодатель.

Сообщений: 9
Зарегистрирован: 14 фев 2011, 01:00

Re: аренда и налоги

Сообщение Та » 15 фев 2011, 14:46

спасибо
получается,что хоть ЧП на общей системе ,хоть физ.лицо,но от ЕСВ никуда не денешься
так ведь?

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: аренда и налоги

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 15 фев 2011, 15:43

Да, это точно, разве что у вас не будет дохода, подлежащего налогообложению НДФЛ.

Сообщений: 90
Зарегистрирован: 18 май 2009, 00:00

Re: аренда и налоги

Сообщение Balance » 16 фев 2011, 13:52

я считаю, что при сдаче в аренду физ лицом, не СПД, базы для ЕСН нет

Стаття 7. База нарахування єдиного внеску
1. Єдиний внесок нараховується:
1) для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, -
на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами;"
[u]

аренда не есть услуга.
Это разные главы ГКУ сдача в аренду/найм 58-59 и услуги от 63.
+
" Таким чином, предметом договору про надання послуг та договору найму є різні об'єкти цивільних прав. Так, предметом договору найму є неспоживна річ (стаття 760 Кодексу), а предметом договору про надання послуг є послуга, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності (стаття 901 Кодексу).
Враховуючи наведене, вважаємо, що договір найму (оренди) не може бути віднесений до договору про надання послуг."
цитата из письма Минюст от 23.02.2004 N 8-11-19

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: аренда и налоги

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 16 фев 2011, 15:42

Вы хотите сказать, что арендодатель - физическое лицо (не предприниматель) ЕСВ не начисляет и не уплачивает?

Сообщений: 4
Зарегистрирован: 12 дек 2010, 01:00

Re: аренда и налоги

Сообщение BooH » 17 фев 2011, 21:20

Добрый день!

Уточняющий вопрос.

При сдачи в аренду недвижимости частным предпринимателем на едином налоге юридическому лицу, по приведенному выше п. 170.1.2. НК, арендатор (юр. лицо) является налоговым агентом арендодателя и должен удерживать НДФЛ? или в этой ситуации ни какого удержания НДФЛ нет (ЧПЕН платит свой единый налог и ЕСН и все)?

Спасибо.

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: аренда и налоги

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 17 фев 2011, 21:54

36.4. Виконання податкового обов’язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.
18.1. Податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов’язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.
37.2. Податковий обов’язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов’язує сплату ним податку.
37.3. Підставами для припинення податковогообов’язку, крім його виконання, є: 37.3.3. втрата особою ознак платника податку, які визначені цим Кодексом .
Підрозділ 8. Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку
1. Встановити, що з 1 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV Податкового кодексу України в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва Указ Президента України від 3 липня 1998 року № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" (з наступними змінами) та абзаци шостий – двадцять восьмий пункту 1 статті 14 розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13 -92 "Про прибутковий податок з громадян" застосовуються з урахуванням таких особливостей:
1) платники єдиного податку не є платниками таких податків і зборів, визначених Податковим кодексом України:
а) податок на прибуток підприємств;
б) податок на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - підприємців).

Если единщик не является плательщиком НДФЛ в части предпринимательских доходов, то у него (ЧПЕНа) не возникает налоговая обязанность, которую должен был бы за него исполнить налоговый агент, если бы такая обязанность существовала.

177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб’єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно -правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.


След.

Вернуться в Прочие налоги и сборы

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1