Есть ли право на налоговый кредит по НДС при внесении объектов незавершенного строительства в уставный капитал общества?

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Есть ли право на налоговый кредит по НДС при внесении объектов незавершенного строительства в уставный капитал общества?

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 20 авг 2009, 15:36

Якщо ототожнювати операцію з внесення об’єкту незавершеного будівництва до статутного капіталу з поставкою, то об’єктом оподаткування буде операція з поставки товарів, місце надання яких знаходиться на митній території України. Додатковою умовою для визначення наявності (відсутності) об’єкту оподаткування ПДВ за такою операцією є визначення місця надання таких товарів.

Згідно з пунктом 6.4 Закону про ПДВ місцем поставки товарів вважається, зокрема:
• якщо товари не відправляються або не транспортуються — місце, де товари перебувають на момент поставки (щодо рухомого майна);
• у разі якщо продається нерухоме майно — місце його розташування.

Вартісне визначення об’єкта оподаткування ПДВ вважається базою оподаткування.

База оподаткування операції з поставки товарів визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування. До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (п. 4.1 Закону про ПДВ).

Таким чином інвестор, який передає об’єкт незавершеного будівництва до статутного фонду емітента має визнати податкові зобов’язання за датою відвантаження товарів, тобто по даті акту приймання-передачі.

З цього приводу ДПАУ у листі від 07.03.2008 № 4501/7/16-1517-18 зазначила: «… з метою оподаткування фактом поставки товарів визнається як операція, в результаті якої за умовами договору між постачальником та покупцем передача товару вже відбулася (виникло у покупця право власності на товар), так і операція, в результаті якої виникнення права власності на товар ще має відбутися при виконанні певних умов договору, тобто оплата товару чи отримання товару покупцем».

Отже, для визначення дати податкового зобов’язання з ПДВ умова реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва не є визначальною, важливим є факт передачі (поставки) майна.

Емітент же права на податковий кредит не має, оскільки отримує майно фактично безкоштовно.

Деякі фахівці схильні вважати, що при внесенні інвестиції, емітент у якості компенсації надає корпоративні права. Автор вважає таку позицію хибною, оскільки емітент не є а ні покупцем майна, ані власником корпоративних прав на момент внесення інвестиції (тобто не має нічого для здійснення компенсації). Крім того, корпоративні права інвестор не отримує в обмін на майно. Такі корпоративні права у інвестора виникають під час обміну у вигляді фактичного заміщення одного активу (рах.15) на інший актив (рах.14 або рах.35).

Проте, ДПАУ дозволяє відносити суму ПДВ, сплачену інвестором, до податкового кредиту з ПДВ. Підтвердженням цього є листи ДПАУ (№ 5399/10/16-1118 від 11.05.98, № 8685/6/16-1515 від 07.09.2007, № 22466/7/31-0017 від 01.12.2006, № 6415/6/16-1220-8, лист від 19.06.2008 № 12463/7/16-1517-08, № 6099/6/16-1515-08).

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1