Способы регистрации вновь созданного предприятия плательщиком НДС

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Способы регистрации вновь созданного предприятия плательщиком НДС

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 10 мар 2011, 23:31

Честно говоря, пока не улавливаю взаимосвязи между уступкой доли и условиями регистрации плательщиком НДС.

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Способы регистрации вновь созданного предприятия плательщиком НДС

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 11 мар 2011, 19:28

savo пишет:Нет пытались мне рассказать то, что я и так знаю, но видно перед ФОПами показывали свои знания, но если по тем вопросам я ещё где-то что-то читала, то по этому я полный ноль, в смысле не втречала, правда и фирму покупаем в первый раз


Не нашел аргументов, на которых могло базироваться мнение ваших аудиторов.

Сообщений: 5
Зарегистрирован: 28 мар 2010, 01:00

Re: Способы регистрации вновь созданного предприятия плательщиком НДС

Сообщение savo » 11 мар 2011, 20:51

Cпасибо, я тоже сразу так и подумала, сегодня звонила им, они говорят, что наша местная налоговая якобы так считает, но реальной ссылки на законодательство я не услышала.

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Способы регистрации вновь созданного предприятия плательщиком НДС

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 12 мар 2011, 10:33

Да, достойный ответ Может пора сменить аудиторов?

Сообщений: 16
Зарегистрирован: 23 мар 2011, 01:00

Re: Способы регистрации вновь созданного предприятия плательщиком НДС

Сообщение Ассирия » 30 сен 2011, 16:09

Вячеслав ВАРЕНЯ пишет:Условия добровольной регистрации плательщиком НДС в Налоговом кодексе выписаны таким образом, что как говориться, "этот статус нужно заслужить".


Представители налоговых органов толкуют статью 182 НК следующим образом - предприятие для того что бы получить право на добровольную регистрацию плательщиком НДС должно одновременно соответствовать двум критериям:
- осуществлять деятельность не менее 12 календарных месяцев;
- не менее 50 процентов общего объема поставки ими товаров (работ, услуг) должен приходиться на плательщиков НДС.


Представители налоговых органов толкуют статью 182 НК следующим образом:
12 месяцев с даты вступления в силу кодекса, т.к. на деятельность ранее кодекс не распространяется

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Способы регистрации вновь созданного предприятия плательщиком НДС

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 04 окт 2011, 12:27

Новости на эту тему.

Чи може новостворена юридична особа перейти на сплату єдиного податку за ставкою 6 % з реєстрацією платником ПДВ ?

Відповідь: Відповідно до пункту 182.1 статті 182 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі – ПКУ) якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПКУ не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми та обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Особа, статутний капітал або балансова вартість активів (основних засобів, нематеріальних активів, запасів) якої перевищує 300000 гривень та яка не є платником податку відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу, може добровільно зареєструватися незалежно від наявності здійснених нею оподатковуваних операцій та обсягу постачання товарів/послуг іншим платникам податку.

Пунктом 183.4 статті 183 ПКУ визначено, що при реєстрації осіб як платників податку, які обрали спрощену систему оподаткування, що передбачає сплату податку, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 або пунктом 182.1 статті 182 цього Кодексу, реєстраційна заява подається одночасно з поданням заяви на право застосування спрощеної системи оподаткування.

Таким чином, новостворена юридична особа має право добровільно зареєструватися як платник ПДВ у разі якщо у такої особи статутний капітал або балансова вартість активів (основних засобів, нематеріальних активів, запасів) перевищує 300 тис. грн. (незалежно від наявності здійснених нею оподатковуваних операцій та обсягу постачання товарів/послуг іншим платникам податку).

ДПІ у Шевченківському районі м. Києва

_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Сообщений: 2
Зарегистрирован: 14 окт 2011, 00:00

Re: Способы регистрации вновь созданного предприятия плательщиком НДС

Сообщение Vitalina » 14 окт 2011, 13:50

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, каким образом можно подтверждать (для налоговой) 300 000 оборота (кроме выписок из банка)? И является ли акт приема-передачи (вместе с договором) подтверждением?

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Способы регистрации вновь созданного предприятия плательщиком НДС

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 14 окт 2011, 19:40

Это зависит от "порядков" в вашей налоговой. По идее акты и договор являются подтверждением осуществления оборота в 300 тыс.
До недавнего времени, по той информации, что мне известна, налоговики требовали именно оборот по банку.
_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Сообщений: 2
Зарегистрирован: 14 окт 2011, 00:00

Re: Способы регистрации вновь созданного предприятия плательщиком НДС

Сообщение Vitalina » 17 окт 2011, 11:59

Вячеслав ВАРЕНЯ пишет:Это зависит от "порядков" в вашей налоговой. По идее акты и договор являются подтверждением осуществления оборота в 300 тыс.
До недавнего времени, по той информации, что мне известна, налоговики требовали именно оборот по банку.

Они то требовали и требуют, но это не законно - потому что в кодексе чётко указано, что нужно подавать только заявку 1-НДС. Но даже и это не так важно, а важно другое: поскольку я подала копию договора и акта приёма-передачи, у налоговой появилась новая тема "правило першої події застосовується лише для платників ПДВ" и нет ни одной ссылки на законодательство. Согласно ст. 187 пункт "б" «Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.» В моём случае это акт приёма-передачи.
Розвейте мои сомнения: если действительно "правило першої події застосовується лише для платників ПДВ", то где это указано, если нет, то тоже. Нужна чётка формулировка которая регулирует "правило першої події". Заранее благодарна.

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Способы регистрации вновь созданного предприятия плательщиком НДС

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 17 окт 2011, 14:26

Читаем вместе.
Стаття 181. Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку

181.1. У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Вот вам и первое событие для обязательной регистрации. Сумма по операции (ям) должна быть или начислена или оплачена. Никаких других ограничений законодатель не установил.


Стаття 182. Добровільна реєстрація платників податку

182.1. Якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми та обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Особа, статутний капітал або балансова вартість активів (основних засобів, нематеріальних активів, запасів) якої перевищує 300000 гривень та яка не є платником податку відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу, може добровільно зареєструватися незалежно від наявності здійснених нею оподатковуваних операцій та обсягу постачання товарів/послуг іншим платникам податку.


Статья 182 НК позволяет зарегистрироваться плательщиком НДС независимо от событий и объемов операций.

_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Пред.

Вернуться в НДС

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1