Налоговый кодекс: комиссия на продажу. Налог на прибыль.

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Налоговый кодекс: комиссия на продажу. Налог на прибыль.

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 24 янв 2011, 20:17

Обкладення податком на прибуток операції з продажу товарів за договорами комісії

Яким чином оподатковуються податком на прибуток операції з продажу товарів за договорами комісії відповідно до норм Податкового кодексу України?

З 1 квітня 2011 року набирає чинності розділ ІІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VІ (далі — Кодекс). Відповідно до п. 137.5 ст. 137 Кодексу у комітента доходи від продажу товарів, які йому належать, будуть виникати за датою продажу товару, яка зазначена у звіті комісіонера. Витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації товарів (п. 138.4 ст. 138 Кодексу); інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені (п. 138.5 ст. 138 Кодексу).

У комісіонера дохід від надання послуг (комісійна винагорода) буде визначатись за датою складання акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує надання послуг (п. 137.1 ст. 137 Кодексу).

ДПІ у Святошинському районі м. Києва

Источник:news.dtkt.com.ua

Сообщений: 20
Зарегистрирован: 20 ноя 2009, 01:00

Re: Налоговый кодекс: комиссия на продажу. Налог на прибыль.

Сообщение Алёся » 16 июн 2011, 23:05

Добрий вечір, в мене питання щодо надання послуг в межах договору комісії. Комісіонер-резидент України, комітент-нерезидент, від імені комісіонера та за рахунок комітента здійснюється діяльність на территорії України. Всі консультації надаються по продажу/придбанню товарів, чи є подібна практика стосовно послуг в межах договору комісії? Все так само, чи є якісь особливості? Дякую за відповідь

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Налоговый кодекс: комиссия на продажу. Налог на прибыль.

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 17 июн 2011, 09:14

Консультации налоговиков касаются товаров именно потому, что операции с ними в рамках договоров комиссии приравнены к поставке (купле - продаже). В отношении услуг такой уравниловки нет.

P.S. Вечером напишу подробнее, сейчас убегаю.
_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Сообщений: 20
Зарегистрирован: 20 ноя 2009, 01:00

Re: Налоговый кодекс: комиссия на продажу. Налог на прибыль.

Сообщение Алёся » 17 июн 2011, 10:49

Спасибо, буду ждать ответа :-)

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Налоговый кодекс: комиссия на продажу. Налог на прибыль.

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 20 июн 2011, 11:01

Вам нужна консультация по прибыли или по НДС?
_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Сообщений: 20
Зарегистрирован: 20 ноя 2009, 01:00

Re: Налоговый кодекс: комиссия на продажу. Налог на прибыль.

Сообщение Алёся » 20 июн 2011, 11:33

Интересует и то и другое

Сообщений: 1544
Зарегистрирован: 16 май 2009, 00:00

Re: Налоговый кодекс: комиссия на продажу. Налог на прибыль.

Сообщение Вячеслав ВАРЕНЯ » 20 июн 2011, 11:52

Алёся пишет:Всі консультації надаються по продажу/придбанню товарів, чи є подібна практика стосовно послуг в межах договору комісії? Все так само, чи є якісь особливості?


Мабуть це тому, що ситуація з послугами, що надаються (придбаваються) в рамках посередницьких договорів , на мою думку, на відміну від посатчання (придбання) товарів, Кодексом остаточно не врегульована (за виключенням окремих видів діяльності).

Візьмемо для прикладу ПДВ

185.1. Об'єктом оподаткування є операції платників податку з:
б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
186.4. Місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 цієї статті.
189.4. Базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому статтею 188 цього Кодексу.
У вашому випадку мова йде про послуги, а не про товари.
Дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими статтями 187 і 198 цього Кодексу.
Таким чином, ст.189 ПК встановлює лише дату виникнення податкових зобов’язань (дату обчислення (розрахунку) бази оподаткування) для комісіонера при поставці послуг на території України.
23.1. Базою оподаткування визнаються конкретні вартісні, фізичні або інші характеристики певного об'єкта оподаткування.
Чи є у вашій ситуації об’єкт оподаткування і що саме є у вашому випадку об’єктом оподаткування?
На мою думку, ваш об’єкт оподаткування – комісійна винагорода.

Щодо прибутку теж здається не все гаразд

153.4.1. З урахуванням особливостей, установлених цим розділом, не включаються в дохід і не підлягають оподаткуванню кошти або майно, залучені платником податку у зв’язку з залученням платником податку майна на підставі договору концесії, комісії, консигнації, довірчого управління, схову (відповідального зберігання), а також згідно з іншими цивільно-правовими договорами, що не передбачають передачу права власності на таке майно, з урахуванням положень пункту 153.7 цієї статті.
139.1.2. Не включаються до складу витрат: платежі платника податку в сумі вартості товару на користь комітента, принципала тощо за договорами комісії, агентськими договорами та іншими аналогічними договорами, перераховані платником на виконання цих договорів.
137.5. У разі продажу товарів за договором комісії (агентським договором) платником податку – комітентом датою отримання доходу від такого продажу вважається дата продажу товарів, що належать комітенту, яка зазначена у звіті комісіонера (агента).
Про дату визнання доходу комісіонера, що надає послуги законодавець наче б то нічого не написав, але думаю що має визнаватися так само як для товарів.

Взагалі то, треба ще подумати над цим...


_________________
Закажите платную консультацию по телефону (050) 353-48-83

Сообщений: 30
Зарегистрирован: 20 май 2012, 17:34

Re: Налоговый кодекс: комиссия на продажу. Налог на прибыль.

Сообщение Вячеслав Вареня » 15 мар 2014, 12:35

lex2806 писал(а):У вашому випадку мова йде про послуги, а не про товари.

Пост довольно давний. Что именно не так?

Вернуться в Налоговый кодекс

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1